Petäjäveden Petäjäiset on Petäjävedellä toimiva urheilun yleisseura. PetPet on liikuttanut petäjävetisiä vuodesta 1934 laajalla lajikirjolla. Vuosien saatossa harrastajamäärät ovat vaihdelleet paljon eri lajien kesken. Urheilijoita ja joukkueita on osallistunut harrastajatasolta aina SM-tasolle asti sekä junioreissa että aikuisissa veteraanisarjoja myöten. Seura on satsannut myös valmentajien koulutukseen eri lajeissa.

Urheilutoiminnan lisäksi PetPet omistaa ja kustantaa paikallista Petäjävesi-lehteä.

PetPet on mukana Petäjäveden Seurayhtymässä, johon kuuluvat myös Petäjäveden kunta ja Petäjäveden Tempo ent. Naisvoimistelijat.  Seurayhtymä huolehtii mm. Petäjäveden kuntosalista.

Tervetuloa mukaan seuran toimintaan ja jäseneksi!

Ajankohtaista

Tapahtumat

Kevätpyöräily
Kuntoilu
Petäjävesi-lehden / PetPetin toimisto
la 27.4.2024 10:00

PetPet kevätturnaus
Jalkapallo
Petäjäveden tekonurmi
la 27.4.2024 10:00 - 20:00

PetPet - Komeetat/2
Miehet 4. div
Petäjäveden tekonurmi
to 2.5.2024 19:00 - 21:00

Kyläseppä Cup 2024
Jalkapallo
Petäjäveden tekonurmi
pe 3.5.2024 - su 5.5.2024 17:30 - 17:00

6.div harkkapeli PetPet/2 - Harjun Potku
Miehet 6.div
Petäjäveden tekonurmi
pe 10.5.2024 18:30 - 20:30

PetPet/2 - FCV Reds II
Miehet 6.div
Petäjäveden tekonurmi
ma 13.5.2024 19:00 - 21:00

PetPet - JIlves
Naiset 4.div
Petäjäveden tekonurmi
pe 17.5.2024 18:30 - 20:30

PetPet - FCS
Naiset 4.div
Petäjäveden tekonurmi
ti 4.6.2024 19:00 - 21:00

Facebook

1 viikko sitten

Petäjäveden Petäjäiset toivottaa seuran entiset ja nykyiset jäsenet sekä seuran historiasta kiinnostuneet tervetulleiksi juhlistamaan 90-vuotiasta seuraamme. Ensimmäinen osa juhlista vietetään seuran historiaan painottuvalla ohjelmalla ja on suunnattu enemmän aikuisväelle. Elokuussa Petäjävesi Elää -viikolle on suunniteltu koko perheelle sopiva syntymäpäiväjuhla, josta julkaistaan myöhemmin erikseen kutsun osa 2. Ilmoittauduthan mukaan!link.webropolsurveys.com/EP/F1CE5D0381B8D142 See MoreSee Less
View on Facebook

1 viikko sitten

PetPet mukana! Voit myös itse ehdottaa tai tarjota muille mahdollisuutta kokeilla jotain lajia 🏐⚽🚴🏼‍♀️🏋🏼‍♀️Alle kuukausi ja Unelmien liikuntapäivä on taas täällä!🤩 Unelmien liikuntapäivään voi osallistua kuka tahansa, missä tahansa ja juuri itselle mieluisalla liikkumisen tavalla.💡 Get ready!😎 ✅ #unelmienliikuntapäivä See MoreSee Less
View on Facebook

2 viikkoa sitten

Tervetuloa harrastamaan jalkapalloa PetPet junioreissa! Joukkueita löytyy kaiken ikäisille lapsille. Erityisesti 2017-2018 syntyneiden sekä 2019 syntyneiden kokoonpanot toivovat lisää pelaajia riveihinsä. Uudet pelaajat voivat käydä ensin kokeilemassa harrastusta pari kertaa.Joukkueiden yhteystiedot, treeniajat ja muuta lisätietoa löydät PetPet jalkapallon nettisivuilta:petpet.fi/lajit/jalkapallo/ See MoreSee Less
View on Facebook

3 viikkoa sitten

Hei sinä aikuinen, haluaisitko liikunnallisen harrastuksen? PetPetin aikuisfutis järjestäytyy uudestaan ja lohkaisee kuntofutikselle oman ryhmän ja treeniajan. Kuntofutis aloittaa uudella ryhmällä, jonka tarkoitus on kokeilla, liikkua ja kohottaa kuntoa. Ryhmä kokoontuu 3.4. alkaen keskiviikkoisin klo 19-20 tekonurmella, mukaan vain kokeilemaan futista liikuntamuotona! Aiempaa kokemusta ei tarvita ja kaiken ikäiset aikuiset mahtuu mukaan.Ryhmän vetäjinä vuoroviikoin ja osin yhdessä toimivat Kai Paltamaa, Rej Ekmark, Ossi Töysä ja Niina Peltola. Entinen aikuisfutis jatkaa omana ryhmänään ja kokoontuu ma 18-19:30 pelailemaan.Jaostomaksu 20€ koko kesältä. Ja olethan muistanut maksaa myös seuran jäsenmaksun 🤗 See MoreSee Less
View on Facebook

3 viikkoa sitten

Huomenna maanantaina 1.4. klo 17-18 jalkapalloaiheinen kirppari tekonurmen tuntumassa, tulkaahan paikalle ⚽ See MoreSee Less
View on Facebook

PetPetin mukana